اسناد حزب/ شماره 2/ بیانیه حزب ایران

بیانیه حزب ایران

اگر تاکنون فساد در پشت پرده عمل می کرد، امروز علنا حکومت را عهده دار شده است. اگر تاکنون سلب آزادی، چپاول و غارت، در خفا و در لفافه مصالح کشور انجام می گرفت، امروز آزادی کشان و غارتگران دولت رسمی ایران را تشکیل می دهند.
هموطنان عزیز بر ضد شما، که در هر گوشه این مملکت از ظلم و ستم می نالیده، بر ضد شما که جان و مال خود را هر آن در خطر می بینید، بر ضد شما که در هر قدم مواجه با فساد و دستگاه دولتی هستید، بر ضد شما هموطنان عزیز، اکثریت مجلس نماینده ظلم و ستم را نخست وزیر و عصاره های فساد را وزیر کرده است.
در جواب فریادها، خطابهها، منطق های اصلاح طلب شما، اکثریت مجلس که بقایای نمایندگان سفارشی همان دوره رضاخانی است،مسببین بدبختی مملکت را، بر سر کار می آورد و در مقابل مطالبه آزادی شما، کشندگان آزادی را به صدارت ایران می گمارد. صدرالاشراف نخست وزیر ایران است. صدرالاشراف آن کسی که مشروطه طلبان ایران را در باغ شاه به دار آویخت، سرنوشت مشروطه ایران را در دست گرفته است.
هموطنان عزیز

استقرار صدرالاشراف در راس مشروطه ایران نه تنها تهدیدی بر آزادی ما است، بلکه توهین به کشتگان آزادی ما است. کشتگان در راه مشروطیت، در تنگنای قبر خود بر ما نظاره می کنند و به ما می گویند: جوانان ایران! اگر نتوانستید انتقام ما را بکشید، اگر قادر نبودید کشنده ما را مجازات کنیدا انصاف نیست به حکومتش تن در دهید. صدرالاشراف که در تمام دوران دیکتاتوری دارای جاه و مقام بود، امروز نخست وزیر ایران شده هموطنان عزیز، لابد از خود می پرسید مجلسی که همیشه به وزرای دوره رضاخان «ظاهرا خوشبین نبوده، چه شد که بدترین آنها را در یک کابینه جمع نموده! مگر صدرالاشراف همان کسی نیست که املاک مردم را با فشار با حبس و تبعید ملاکین آنها غصب نموده و به رضاخان داد.
مگر پاکروان آن کسی نیست که ایرانیان پیاده را در مدخل مقدس ترین اماکن ایران به مسلسل بست! مگر بدر وزیر دوران پهلوی، بدنام کننده دانشمندان ایران، دشمن علم و هنر به شمار نمی رود. مگر بدر به جرم حیف و میل کردن اموال دولتی پرونده ندارد. چه شد که این اشخاص معروف به آدم کشی و فساد را مأمور اداره ایران می نمایند.
هموطنان عزیز!

اگر اکثریت، دیگر به حفظ ظاهر هم اهمیت نمی دهند، برای این است که همین دموکراسی ناقص را برای نیات شوم خود خطرناک می بینند. اگر اکثریت برخلاف افکار عمومی چنین اشخاصی را وزارت می بخشد، برای این است که حتی نغمه های آزادی خواهی شما را هم نمی خواهند بشنوند. طبقه حاکمه می خواهد غارت کند، چپاول نماید، بدون اینکه حتی ناله از مردم غارت شده بلند شود.
هموطنان عزیز

هر وقت طبقه حاکمه علی رغم افکار عمومی عمل میکند، برای این است که مضطرب و بیمناک شده است. طبقه حاکمه مضطرب چون مار زخمی است. اگر کله اش را نکویید از زهرش مصون نخواهید بود. دولت صدرالاشراف دندان مار زخم دیده است. دولت صدرالاشراف حمله آنی به دموکراسی و آزادی است.|
هموطنان عزیز آزادی خواهان، از هر جمعیت و دسته که هستید اگر در برابر این حمله ساکت بنشینید نه تنها افکار و عقاید بلکه مملکت خود را در خطر انداخته اید. ایرانیان عزیز احزاب آزادی خواه و شما گروه انبوه ستمدیدگان ایرانی که جزء هیچ دسته و حزبی نیستید، در مقابل این تهدید آرام ننشینید. توهینی که به مشروطه ایران شده است را قبول نکنید. شما وکلای صالح مجلس که نماینده حقیقی ملت ایران می باشید، یقینا چنین دولت ننگینی را برای ملت ایران قبول و نخواهید کرد. اقلیت شجاع و دلیر مجلس، شما زبان امید ما در مجلس هستید. نیروی آزادی خواه ایران با تمام قوا پشتیبان شماست و یقین بدانید تا آخرین لحظه با شما در مقابل ارتجاع ایستادگی خواهد نمود.
کمیته مرکزی حزب ایران

1324

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *