تبریک به انجمن زرتشتیان ایران

انجمن محترم زرتشتیان ایران

بدینوسیله جشن بزرگداشت سه هزارمین سال فرهنگ زرتشت پیامبر بزرگ و یکتاپرست ایرانی و بنیانگزار دین زرتشت حضور آن انجمن محترم و هم میهنان زرتشتی و کلیه زرتشتیان جهان تبریک گفته و موفقیت آن انجمن را در پیشبرد اهداف  پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک خواهانیم.

حزب ایران به پیروی از ایدئولوژی و منطق فلسفی خود که دولت ها نباید بامور دینی و الهی مردم خود دخالتی داشته باشند از ابتدای تاسیس ۱۳۲۳ در اولین کنگره خود یکی از شرایط عضویت حزب را زرتشتی بودن قرار داده و در همان وقت مراطب را به اطلاع انجمن محترم زرتشتیان رسانده بود و اعلام داشت در بروی زرتشتیان باز است.

متاسفانه در اثر عدم توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان علمی و فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد ( یونسکو) باشتباه آذربایجان ایران را مبدا تاریخی  ظهور واقعی زرتشت نشناخته است و تاجیکستان را مبدا فرهنگ و ظهور زرتشت تصور نموده است.

تصور یونسکو در نگاه فرهنگی که با اشتباه مهد تمدن زرتشت را کشور دوست و برادر ما تاجیکستان که در ازمنه قدیم جزعی از ایران زمین بوده است و فشار های روسیه استالینی نتوانست زبان فارسی و شخصیت فرهنگی و سنن ملی آن ها را تغییر دهد موجب تعجب عمومی ایرانیان را فراهم نموده است. امید است با یاری و همکاری فرهنگی با آن انجمن بتوان این اشتباه فاحش را روشن ساخت.

شورای مرکزی حزب ایران – ۱۳۸۲/۱۰/۲۹

علیقلی بیانی – نظام الدین موحد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *