پاسخ به مسائل روز کشور از منظر مرامنامه حزب ایران

مسعود صالحی؛ با درود خدمت حضار محترمی که بمناسبت ۷۶ مین سالگرد تاسیس حزب ایران به دعوت حزب ایران پاسخ دادند و در این گردهمایی تشریف فرما شدند.
صحبت های امروز من حول مسائل روز و با توجه به اصول مصرح در مرامنامه حزب ایران مطرح می شوند.
مرامنامه حزب ایران سه جز مهم دارد :
۱) از نظر سیاسی برقراری استقلال و دموکراسی :
از این نقطه نظر کشور در شرایط وخیمی قرار دارد. جمهوری اسلامی با شعار نه شرقی نه غربی حکومت را تصاحب کرد اما امروز حکومتی وابسته به چین و روسیه است به نحوی که حتی برخلاف قانون اساسی موجود پایگاه نظامی همدان را در اختیار جنگنده های روسیه قرار میدهد یا در وکنوانسیون دریای کاسپی شاهد عقب نشینی ج.ا از منافع ملی در مقابل روسیه و سایر کشورهای تحت نفوذ روسیه هستیم صرفا به جهت کسب یک رای ممتنع در شورای امنیت از روسیه‌. چین هم بقول اقای ظریف اجازه سید ترال در دریای عمان را بدست اورد که منجر به کاهش درامدهای صیادان جنوبی و به خطر افتادن گونه های ابزی شد. در بحث توافق ۲۵ ساله با چین هم شاهد استراتژی نگاه به شرق هستیم.
از نظر دموکراسی هم که همه چیز واضح است، نیاز به توضیح اضافی در باب وجود استبداد و نبود دموکراسی وجود ندارد بگمانم.
۲) از نظر اجتماعی ایجاد عدالت اجتماعی، بهبود وضع مالی ملت و توسعه صنعتی و کشاورزی :
از این نظر شرایط کشور در وضع فاجعه باری قرار دارد که قابل مقایسه با شرایط کشور در ۱۲۹۶ تا ۱۲۹۹ خورشیدی و مقارن با قحطی و خشک سالی و جنگ جهانی اول است‌. از نظر رکود و تورم و افزایش فاصله طبقاتی ملت شرایط وخیمی را میگذرانند، برخی مایحتاج مردم نایاب است، قیمت های اقلام ضروری رو به فزونی که این وضعیت وخیم منجر به بروز بحران های اجتماعی شده است. عمده کارخانجات تعطیل و تورم برخلاف اعلان دولت سه رقمی است.
۳) از لحاظ اجتماعی تهذیب اخلاق، تعمیم فرهنگ و تامین بهداشت(این مبحث هم مجزا از دو مبحث دیگر نیست)
اخلاقیات در جامعه در نتیجه بحران های اجتماعی و اقتصادی ناشی از اهداف ایدیولوژیک نظام که مغایر با منافع ملی است سقوط کرده، روزانه شاهد قتل ها و جنایات بی سابقه هستیم، در زمینه بهداشت ج.ا بخاطر انتخابات مبادرت به اغاز واکسیناسیون انهم با مدیریت ضعیف و پر از فساد کرده، از واکسنهایی استفاده کرده که معتبر نیستند و نتایج انها در اختیار محققین قرار نگرفته، خود نیز در حال ساخت واکسن هایی است که نتایج فاز سوم مطالعاتی ان در اختیار محققین قرار نمیگیرد.
در چنین اتمسفری کشور د ملت ایران روزهای سیاهی را تجربه میکنند که ناشی از فقدان دموکراسی و حاکمیت ملی است، دموکراسی که بدون تحزب تحقق ان امکان پذیر نیست و حزب ایران در این زمینه پیشاهنگ ترویج فرهنگ تحزب در ایران بوده و ما امید داریم با نهادینه ساختن این فرهنگ کشور را به سمت ازادی، ابادی و عدالت سوق دهیم.
جاوید باد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *